Twitter paylaşımları renkleniyor!

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Twitter, yeni beta sürümü ile beraber birçok yeni özelliği bizlere sunmaya hazırlanıyor. Belli bir süreliğine beta aşamasında kalacak olan özellikler, kullanıcıların geri dönüşleri sayesinde uygulamanın geliştirilmesine katkıda bulunacak ve yapılacak değişikliklere etki edecek.

Platforma gelecek olan en büyük değişiklik ise başka kullanıcılarla olan konuşmalar artık belirgin olacak ve farklı renklerde iletişim olanağı sunulacak. Örneğin, takip ettiğiniz insanlar ile takip etmediğiniz insanların cevapları farklı renkler ile gösterilecek.

Ek olarak herhangi bir paylaşıma tıkladığınız zaman sadece orijinal gönderinin sahibinin cevaplarını görmek mümkün olduğu gibi takip ettiğiniz kişilerin yazdıkları da görülebilecek.

Twitter paylaşımları renkleniyor!

Belki de en dikkat çeken yeniliklerden biri ise paylaşımların algoritmalara göre sıralanacak olması. Arkadaşlarınızın ve popüler gönderilerinin sıralaması daha çok kullanıcının tercihlerine bağlı olacak. Facebook ve Instagram’da olan bu özelliğin artık Twitter kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek olması sevindirici bir haber.

Bir başka denenen özellik ise kalp ve benzeri ikonların ilk bakışta ortadan kaldırılması. Bu ikonlar sadece paylaşımın üzerine tıkladığınızda görünüyor. Bu değişikliğin sebebi ise kullanıcıların sık sık istemsiz bir şekilde bu ikonlara dokunması sonucu ortaya çıkan sorunlar.

Henüz beta aşamasının ne zaman biteceği ve genel kullanıma sunulacağı ile ilgili olarak Twitter’dan resmi bir açıklama gelmiş değil.

Türkiye Twitter birincisi oldu!Güncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Twitter paylaşımları renkleniyor!

Teknoloji

17/01/2019 | Yorum Yok | 258 | Sercan Çakmak