YouTube’tan kötü haber!

31 Ocak tarihinden itibaren YouTube’a kullanıcıların işine yarayan bir özellik tamamen kaldırılıyor.

Google’dan yapılan açıklamaya göre kullanıcılar bugüne kadar YouTube’a yükledikleri videoların otomatik olarak hem Twitter hem de Google Plus üzerinden paylaşılabilmesini sağlıyordu. Böylece manuel giriş yapılması gerekmiyordu ve kullanıcıyı bir zahmetten kurtarıyordu.

Ancak şirket, bu politikasında bir değişiklik yaparak bu otomatik özelliğin kaldırılmasına karar vermiş durumda. Söz konusu ayarın kaldırılması, otomatik yapılan paylaşımları engelleyecek. Ancak kullanıcılar bu belirttiğimiz tarihten itibaren videolarını kendileri manuel olarak sosyal medya hesaplarında paylaşmak durumunda kalacak.

İçerik oluşturucuları için bu karar pek iyi olmadı. Sık sık YouTube’a video yükleyen bir kullanıcının artık her seferinde bu paylaşımları da kendisinin yapması gerekecek.

YouTube’tan kötü haber!

Buna ek olarak sosyal medya devine farklı özellikler de eklenmeye devam ediyor.

Videoları olduğundan hızlı oynatma bir süredir YouTube üzerinde bulunan bir özellikti. Videoları farklı hızlandırma seçenekleri bulunan YouTube, şimdi yeni bir hız ile karşımıza çıkıyor. Bugüne kadar 1.25, 1.5X ve 2X gibi hızlar sunan popüler platform şimdi ara değer olarak tanımlayabileceğimiz 1.75x’i kullanıma sundu. Büyük bir eksiklik olmasa da bu hızın gelmesi bazı kullanıcıları sevindirmiş olabilir. 

YouTube’u tarayıcı üzerinden açtığınızda bu yeni hız seçeneği Türkiye’den de kullanılabiliyor. Bu özelliği kullanabilmek için videoların sağ alt kısmında bulunan çark yani Settings ikonuna tıklamak ve Speed menüsüne girmek yeterli. Bu menüye girdiğinizde yeni hızı seçerek kullanmaya başlıyorsunuz.

Siz bu yeni özelliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Twitter paylaşımları renkleniyor!Güncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

YouTube’tan kötü haber!

Teknoloji

17/01/2019 | Yorum Yok | 276 | Sercan Çakmak