Otomobillere hız sınırı geliyor!

İsveç merkezli otomotiv devi Volvo, bütün otomobillerde hız sınırını düşürme kararı aldı ve konu ile ilgili resmi bir açıklama yayınladı. Şirketten yapılan açıklamada, yeni otomobil modellerinde maksimum hız sınırının 180 km/saat ile sınırlandırılacağı bilgisinin altı çizildi. Aynı açıklamada bu projenin hayata geçeceği tarih ise 2021 olarak lanse edildi. 

Otomobillere hız sınırı geliyor!

Şirket bunun için hız kontrol ve sanal çevreleme teknolojisini kullanacak. Volvo’nun ‘2020 Vizyon’u çerçevesinde alınan söz konusu kararın amacı, trafikte yaralanma ve ölümleri azaltmak olarak özetlendi. Ancak bu proje Volvo’nun üzerinde yoğun mesai harcadığı tek konu değil. 

Volvo, ‘Volvo 360c’ isimli yeni otomobil konseptini geçtiğimiz dönemde görücüye çıkarmıştı. 

Tamamen otonom olan model iç dizaynı ile dikkat çekiyor. Sürücüye gerek olmadığı için sürücü koltuğunun da bulunmadığı model, sizin için ister bir yatak odasına, isterseniz bir oturma odasına ev sahipliği yapabiliyor. Elektrikli motordan güç alan 360c’nin dış tasarımı oldukça fütüristtik çizgilere sahip. 

Modelin teknik bileşenleri ile ilgili henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. Söz konusu modelin ne zaman üretime geçeceği ve satışa sunulacağına dair bilgiler de volvo tarafından hala açıklanmış değil.

Volvo V60 Cross Country konforu hissettirecek!Güncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Otomobillere hız sınırı geliyor!

Teknoloji

7/03/2019 | Yorum Yok | 310 | Sercan Çakmak