Netflix nedir? Avantajları nelerdir?

Günümüzde birçok insanın hali hazırda kullandığı Netflix, içerisinde barındırdığı dizi ve özel içerikler sayesinde hayatımızın bir parçası olmaya başladı bile. Peki Netflix hayatımıza nasıl girdi? Avantajları nelerdir?

Netflix Nasıl Ortaya Çıktı?

Dünyanın en büyük online film ve televizyon içeriği portalı Netflix, ABD’de 1997’de kuruldu.

8 yıl gibi bir sürede Netflix ABD’deki evlerin yarısına girmeyi başarmış bir sistemdir. 2007’de online medya akışına geçtikten sonra önce Kanada’ya sonra Latin Amerika’ya, sonra Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya pazarlarına girdi. Kişisel bilgisayarlar, televizyonlar, telefonlar, tabletler ve oyun konsolları gibi internet bağlantısı olan hemen hemen her cihazdan ulaşılabilir hale geldi.

Kendi ürettiği yepyeni içeriklerin de tamamını bir anda yayımlayarak sektörde bir yeniliğe imza attı. Böylelikle bir dizi için her hafta bekleme derdi son buldu. 

Netflix’in tam anlamıyla Türkçe hizmet vermeye başlamasının ardından, Türkiye’deki kullanıcılar artık birçok dünyaca ünlü yerli ve yabancı dizi, film ve belgesele Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleriyle erişebiliyor. Ayrıca Türk lirası ödeme seçeneği getirilen Netflix, yerel zevklere hitap etmek için her geçen gün yeni Türkçe içeriklerle zenginleştiriliyor.

Özellikle yerel reklamlarından bahsetmiyorum bile. Reklam kampanyaları, Türk kullanıcılara verdiği önemi ön plana çıkarmaya yetiyor diyebiliriz.

Peki Netflix’in Avantajları Neler? 

Netflix‘in avantajları konusunda gelecek olursak, ilk olarak yasal ve kullanımı kolay olan bir sistem. Her cihaz üzerinde izleyebileceğiniz, kullanıcı dostu ekonomik paketleri ve veri kullanımı konusunda düşünceli bir sistem olduğunu belirtsem? Sizce de yeterli sebepler değil mi?

Peki sistemi denemeniz için sizlere bir aylık ücretsiz deneyim hakkı tanıdığını belirtsem? Hiçbir firma kolay kolay bu tarz deneme süreçlerini kullanıcıların önüne sunmaz. Avantajlara derinlemesine göz atacak olursak;

1 – Netflix üzerinden içerik izlediğinizde, yasal olmayan sitelerdeki gibi virüs tehlikesi yaşamazsınız. Kullanımı kolay olan Netflix, sevdiğiniz dizi ve filmleri istediğiniz zaman izleyebilir, dilediğinizde durdurup daha sonra farklı bir cihazdan kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. Ek olarak oyun konsollarınızdan da erişebilir ve deneyiminizi bir tık daha üste taşıyabilirsiniz.

2 – Aylık 15.99 TL’den başlayan abonelik seçenekleriyle sisteme erişebilirsiniz. Üstelik ilk ay ücretsizdir ve devam etmek istemezseniz hiçbir ekstra ücret ödemeden üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Daha hesaplı olması adına sistemi birkaç arkadaşınız ile beraber ortaklaşa satın alabilirsiniz.

3 – Cep telefonu üzerinden streaming yaparken veri kullanımı konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Netflix, görüntü kalitesi için yüksek, standart ve düşük opsiyonlarını sunar; bu şekilde gerektiğinde saat başı daha az GB harcandığından emin olursunuz. Böylelikle daha kontrol edilebilir bir deneyim sunmuş olursunuz kendinize.

4 – Herhangi bir dizinin son bölümünü bitirdiniz ve bundan sonra ne seyredeceğiniz hakkında bir fikriniz yok. Bu noktada Netflix devreye giriyor. Netflix gelişmiş algoritmalar ve yapay zeka sayesinde, kullanıcıların geçmiş verilerine göre izlemek isteyeceği, kişiye özel içerik önerileri sunabiliyor. 

Televizyon üzerinden izlemeniz için şunlardan birine sahip olmanız gerekli; Smart TV, PlayStation 3/4, Xbox One/360, Chromecast, AppleTV veya Blu-ray oynatıcı.

Netflix’e uyumlu mobil cihazlar iOS telefon ve tabletler, Android telefon ve tabletler, Windows telefon ve tabletler. Eğer sizde Netflix‘in 1 aylık ücretsiz kullanım hakkından yararlanmak istiyorsanız, buradan resmi web sitesine erişebilir ve üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

PayPal İsveçli iZettle’ı satın aldıGüncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Netflix nedir? Avantajları nelerdir?

Nasıl Yapılır?

26/08/2018 | Yorum Yok | 372 | Sercan Çakmak