Apple’ın sizin hakkınızdaki depoladığı her bilgiyi öğrenin!

Hatırlarsanız geçtiğimiz dönemler de Facebook‘un veri skandalı ile ardı ardına patlayan güvenlik sorunları, beraberinde birçok şirketinde bu konudan etkilenmesine sebebiyet vermişti.

Tüm bu sorunların arasında sanırım en dik başlı duran firma Apple olmuştur diye düşünüyoruz. Kendi güvenlik sistemi konusunda oldukça iddialı olan firma, yinede kullanıcıların gönlünü ferah tutmak adına yeni bir sistem getirdiğini açıkladı. 

Yeni hizmete sokulan bir web sitesi sayesinde artık Apple‘da yer alan kişisel verilerinizi tamamen bilgisayarınıza indirebilecek ve geçmişte oldukça zahmetli olan hesap silme işlemini de kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz. 

Peki tüm bu işlemleri nasıl uygulayacaksınız?

İlk olarak yapmanız gereken Apple‘ın yeni web sitesine burayı tıklayarak ulaşmak. Ardından kimlik ve şifre bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak.

Karşınıza çıkan bu sayfadan ”Obtain a copy of your data” seçeneğini tıklayarak bir sonraki adıma geçiş sağlamanız gerekiyor. Tüm bu işlemleri aşağıda yer alan ”Dil seçenekleri” kısmından Türkçe olarakta halledebilirsiniz eğer İngilizce ile uğraşmak istemiyorsanız.

Bir sonraki sayfada ise indirmek istediğiniz maksimum veri boyutunu seçmeniz gerekmekte.

Bu aşamada yapmanız gereken adım eğer bütün verilerinizi indirmek istiyorsanız maksimum boyutu seçip isteğinizi tamamlamak olacak. Böylece iPhone‘u veya diğer cihazları ne zamandan beri kullanmaya başladıysanız o zamandan itibaren elde edilen tüm verilerinizi indirebileceksiniz toplu bir şekilde. 

Apple her ne kadar bu konulardan etkilenmemiş olsada, böylesine bir seçeneği kullanıcılarına sunması açıkçası takdire şahan diyebiliriz. Bu uygulama ile artık sadece veri indirimi değil, hesap silme işlemlerini de hızlıca yapabilmiş olacaksınız.

Amazon’un birçok kullanıcısını banladığı ortaya çıktı!İnternet

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Apple’ın sizin hakkınızdaki depoladığı her bilgiyi öğrenin!

Nasıl Yapılır?

26/08/2018 | Yorum Yok | 293 | Sercan Çakmak