LG TV için LG webOS 6.0 tanıtıldı! Özellikler efsane!

LG’nin Akıllı TV’leri için geliştirdiği webOS kullanıcı arayüzü sunduğu kullanım kolaylığı ile ön plana çıkmayı başarmıştı. Yıllar içerisinde güncellemeler ile gelişen webOS arayüzü son olarak Apple AirPlay 2 desteği de almıştı. Bugün ise LG, yeni arayüzü olan webOS 6.0 güncellemesini CES 2021 kapsamında tanıttı. 2021 yılında çıkacak olan tüm OLED, QNED min LED, NanoCell ve UHD LG TV serileri webOS 6.0 ile gelecek.

LG webOS 6.0 güncellemesi neler sunuyor?

Daha önce satışa sunulan modeller de bu güncellemeyi kademe kademe olarak alacak. Ancak şimdilik güncellemenin hangi TV’lere ve ne zaman geleceği resmi olarak açıklanmadı. Peki, webOS 6.0’da kullanıcıları ne gibi yenilikler bekliyor?

LG’nin kullanıcı arayüzüne Magic Explorer, Google Asistan için ek sesli komutlar ve Amazon Alexa desteği gibi kullanım kolaylığı sunacak özellikler ekleniyor. Ana ekranı yenileyecek olan yeni arayüz güncellemesi, sık kullanılan uygulamalara daha hızlı erişmek için kısayollar da sunacak.

 

LG ayrıca, Next Picks özelliğini geliştiriliyor. Bu özellik kişilerin izleme alışkanlıklarını analiz ediyor ve kullanıcılara içerik önerileri yapıyor. Bu özelliğin şimdilik hangi platformlarda çalışacağı ise bilinmiyor.

webOS 6.0’ın yanı sıra Magic Remote yani kumanda da değişiyor. Magic Remote, akıllı telefon ve TV arasında hızlı bir şekilde içerik paylaşmak için NFC güncellemesi alıyor. Yani telefonu kumandaya dokundurarak içeriklerinizi TV’ye aktarabileceksiniz.

 

Ayrıca yeni kumandada Netflix, Prime Video, Disney+, Google Asistan ve Amazon Alexa için kısayol tuşları da yer alacak. Son olarak yeni arayüz ve yeni LG TV modelleri hakkındaki tüm detayları CES 2021 etkinliğinde göreceğimizi belirtelim.

Google Netflix Apple CES LG Disney+ CES 2021

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

LG TV için LG webOS 6.0 tanıtıldı! Özellikler efsane!

Teknoloji

11/01/2021 | Yorum Yok | 136 | Sercan Çakmak