iOS 15.1 güncellemesi yayınlandı! Apple neler sunuyor?

Elif Kılıç

Apple iPhone cihazlar için yeni iOS sürümünü yayınladı. Apple’ın iPhone 6s ve üstü iPhone modelleri için yayınladığı iOS 15.1 güncellemesi birçok yeniliği de beraberinde getiriyor.

iOS 15 çıktığında birçok hata da ortaya çıkmıştı. O zamandan beri Apple bu problemleri çözmek için kolları sıvadı. Şimdi yayınladığı son güncelleme ile de bir çok farklı özellik sunuldu.

iOS 15.1 güncellemesi yayınlandı! Apple neler sunuyor? 

 

SharePlay, ProRes video çekme, Covid-19 aşı kartı desteği gibi yenilikler iOS 15.1 güncellemesi ile sunuluyor. Bunların yanı sora tabi ki hata güncellemleri de mevcut olacak. İşte iOS 15.1 ile gelen yenilikler:

SharePlay:
SharePlay; TV uygulaması, Müzik ve diğer desteklenen App Store uygulamalarından içeriklerle FaceTime’da eşzamanlı olarak istediğiniz kişiyle bir şeyler izlemenin bir yolu. Lansmanda tanıtılan bu özellik nihayet kullanıma sunuluyor. SharePlay kullandığınız sırada herkes izlenen şeyi duraklatma, geri alma, ileri alma gibi şeyler yapabilecek. Birisi konuştuğunda akıllı ses yüksekliği devreye girip izlenen şeyin sesini kısacak. 

Kamera

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max kullanarak ProRes video çekme özelliği geliyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max üzerinde makro fotoğraf veya video çekerken otomatik kamera geçişini kapatma ayarı da ekleniyor

Apple Cüzdan

Covid-19 aşı kartı desteği de bu güncelleme ile sunulacak.

Çeviri

Çeviri uygulamasında ve tüm sistemde çeviri için Mandarin Çince (Tayvan) desteği geliyor.

Huawei ilk elektrikli otomobilini tanıttı Arcfox Alpha S!Otomobil Apple iPhone iOS iPhone 13 iPhone 13 Pro iPhone 13 Pro Max OnlyFans hesabı olan ünlüler! Çok şaşıracaksınız

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

iOS 15.1 güncellemesi yayınlandı! Apple neler sunuyor?

Teknoloji

30/10/2021 | Yorum Yok | 79 | Sercan Çakmak