Mastercard’dan beklenmeyen kripto para açıklaması

Elif Kılıç

Ödeme teknolojileri şirketi Mastercard beklenmeyen bir kripto para açıklamasında bulundu. Şirket, kripto paraya ışık yaktı.

Mastercard açıklamasında müşterilerinin kripto para alıp satmasına, kripto paraya dayalı özel fırsatlar sunmasına olanak tanıyacağını duyurdu. Şirket ayrıca kripto para banka ve kredi kartlarının düzenlenmesini de kolaylaştıracak.

Mastercard’dan beklenmeyen kripto para açıklaması 

 

Bitcoin hali hazırda şu anda zirve durumunda. Geçen haftata 66 bin 930 dolar zirvesine yükselen kripto para birimi rekor kırdı. Şirketin kripto paraya ışık yakması da bu rekor zamanında geldi. Mastercard, dijital varlık platformu Bakkt ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bu iş birliği neticesinde tüketicilerin dijital varlık ekosistemine erişimi artacak. Mastercard ortaklarına Kripto Para birimi çözümleri sunabilecek.

Bakkt platformu tarafından desteklenen cüzdanlar aracılığıyla dijital varlıkları satın alma, satma ve elinde tutma gibi faaliyetler gerçekleştirilebilecek. Şirket açıklamasında, Mastercard’ın kripto para birimini özel fırsatlara ilişkin çözümlere de entegre edeceği duyuruldu. Ayrıca diğer dijital varlıkların takas edilmesi gibi faaliyetler de gerçekleşecek.

Kripto paralar değerlendikçe kullanım alanları da genişlemeye başlıyor diyebiliriz. Bu kapsamda Mastercard kadar geniş bir kitleye sahip şirket de kripto para kullanımına yeşil ışık yakmış oldu. Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi bildirmeyi unutmayın.

Her hafta bir tema serisi 6: Soyutsal tasarım ve karanlık mod desteği Abstract Color MIUI teması!Nasıl Yapılır Bitcoin Yeni Covid-19 ve seks araştırması yankı uyandırdı!

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Mastercard’dan beklenmeyen kripto para açıklaması

Teknoloji

30/10/2021 | Yorum Yok | 76 | Sercan Çakmak