Formula 1 Londra GP’de büyük kaza!

Bugünkü yarışa Verstappen ilk sıradan başladı ve Hollandalı pilot, ilk birkaç virajda Hamilton‘la yan yana gelse de yerini korumayı başardı. Copse’a doğru gelirken Hamilton, Verstappen’in hava koridoruna girdi ve iç taraftan kendisine atak yaptı.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun 10. ayağı Büyük Britanya Grand Prix‘sinde Lewis Hamilton ile Max Verstappen çarpıştı. Ardından Copse’a girerken Hamilton ve Verstappen arasında temas yaşandı. Temasın şiddetiyle Verstappen’in sağ arka süspansiyonu kırıldı ve büyük bir süratle sol taraftaki bariyerlere çarptı.

VERSTAPPEN YARIŞ DIŞI KALDI YARIŞ DURDU! 

 

Kaza sonucu, Max Verstappen bariyerlere savruldu ve yarış dışı kaldı

Kaza sonrası kırmızı bayrak çekildi ve yarış durdu.

HAMILTON KENDİNİ SAVUNDU 

Kazanın ardından kendini savunan Lewis Hamilton: “Ben düz gidiyordum, kendi yolumdaydım. Benim yolumdu…” ifadelerini kullandı.

“KAZANIN SORUMLUSU HAMILTON” 

Red Bull Takım Patronu Christian Horner ise Hamilton’ın suçlu olduğunu ifade ederek: “Lewis Hamilton, Max Verstappen’in yanında bile değildi. Pilotlar hiçbir yarışta bu virajda burnunu iç taraftan sokmaz. Burada suçlu çok net şekilde Hamilton” dedi.

 

HAMILTON’A 10 SANİYE CEZA 

Pistin temizlenmesinin ardından yarış durarak yeniden başladı. Yarış komiserleri yaptıkları görüme sonrasında Hamilton’a 10 saniye ceza verdi. Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 10. ayağı Büyük Britanya Grand Prix’sini, Mercedes’in seyircisi önünde yarışan pilotu Lewis Hamilton kazandı.

Formula 1 İstanbul ile ilgili müjdeli haber geldiOtomobil Mercedes

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Formula 1 Londra GP’de büyük kaza!

Teknoloji

18/07/2021 | Yorum Yok | 174 | Sercan Çakmak