Dune: Çöl Gezegeni devam filmi ne zaman gelecek?

Elif Kılıç

Dune Birinci Kısım filminin çıkışından sadece birkaç gün sonra resmi devam filmi hakkında sorular sorulmaya başladı. Legendary Pictures Salı günü yaptığı açıklamada, Dune İkinci Kısım için ışıl yaktı.

Frank Herbert aynı isimli romanından uyarlanan film ikinci filmiyle kitaptaki hikayeyi takip edecek. Legendary Pİctures ayrıca film için tarih de verdi. Buna göre Dune: İkinci Kısım Ekim 2023‘te vizyona girecek.

Dune: Çöl Gezegeni devam filmi ne zaman gelecek? 

 

Dune devam filmi zaten yönetmen Denis Villeneuve’nin planlarının bir parçasıydı, ancak şu ana kadar stüdyo devam filmi için resmi olarak yeşil ışık yakmamıştı. Bu açıklamanın ardından hayran sevinç yaşadı. Yakın gelecekte devam filminin çekimlerine başlanacak.

Villeneuve devam filmi için geri dönerken, Paul Atreides rolünde Timothée Chalamet, Lady Jessica Atreides rolünde Rebecca Ferguson, Chani rolünde Zendaya ve baron Vladimir Harkonnen rolünde Stellan Skarsgård da dahil olmak üzere oyuncu kadrosunun çoğunun geri dönmesi bekleniyor. Dune Kısım Bir, şu anda sinemalarda. Film Star Wars ve Yüzüklerin Efendisi gibi klasiklerle karşılaştırılıyor. Kitabın edebi değerinin Yüzüklerin Efendisi kadar iyi olduğunu söyleyenler filmleri ise daha çok Star Wars ile kıyaslıyor.

Dune daha eski bir kitap olduğundan Star Wars’ın aslında Dune’dan esinlendiği söylentileri de mevcut. Yeni dönemin klasik serisi haline gelecek olan film devam filmiyle tekrar sevenleriyle buluşacak.

En iyi fiyat / performans kamerasına sahip modellerMobil Yeni Covid-19 ve seks araştırması yankı uyandırdı!

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Dune: Çöl Gezegeni devam filmi ne zaman gelecek?

Teknoloji

30/10/2021 | Yorum Yok | 67 | Sercan Çakmak