Boston Dynamics korkutmaya devam ediyor! Robotlar kendi şarj oluyor!

Boston Dynamics, kendi kendini şarj edebilen bir modelle robotik köpek serisini genişletiyor. Spot Enterprise, robotun pillerini insanların yardımı olmadan doldurmasını sağlayan bir şarj yuvasıyla birlikte geliyor. Böylelikle uzak veya tehlikeli alanlarda robotlar daha uzun süre çalışabilecek.

Spot Enterprise, şirkete göre güvenliği ve iletişimi destekleyen donanım ile donatılmış.. Robot, önceki modelden daha geniş bir alanda bağımsız olarak eylemler gerçekleştirebiliyor.

Boston Dynamics, Spot Enterprise’ın Wi-Fi desteğini genişlettiğini ve robotun yük bağlantı noktalarının esnekliğini artırdığını söylüyor. Spot Enterprise ile birlikte Boston Dynamics, kullanıcıların Spot’u uzaktan çalıştırmasına izin veren Scout adlı tarayıcı tabanlı bir sistemi duyurdu.

İnsanların robotu manuel olarak kontrol etmelerine veya basit bir kullanıcı arayüzüyle önceden programlanmış otonom eylemleri çalıştırmalarına olanak tanıyor.

https://www.youtube.com/embed/F843AqfNsaA” width=”675″ height=”380″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Şirket ayrıca, bir dizi nesneyi manuel veya yarı otonom olarak kavrayabilen, kaldırabilen, taşıyabilen, yerleştirebilen ve sürükleyebilen robotik bir kol olan Spot Arm’ı da duyurdu. Bu kol, Spot’un vanaları açıp kapatmasına, kolları ve düğmeleri çevirmesine ve kapıları açmasına izin verecek kolları çekmesine yardımcı olabilir.

Robot ayrıca 30x optik yakınlaştırma özelliğine sahip bir termal görüntüleme yükü ile de donatılabiliyor. Boston Dynamics, Haziran ayında ticari satışlara başlamasından bu yana 400’den fazla Spot Kaşifi sattığını söylüyor. Şimdilik sadece robotları şirketlere satarken, bir gün Spot’u evde kullanıma sunmayı planlıyor.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Boston Dynamics korkutmaya devam ediyor! Robotlar kendi şarj oluyor!

Teknoloji

7/02/2021 | Yorum Yok | 187 | Sercan Çakmak