Jeff Bezos Amazon’dan ayrılıyor!

Dünyaca ünlü online alışveriş sitesi Amazon, Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlamış ve kısa sürede ülkemiz kullanıcıları tarafından da beğenilmişti. Amazon’un kurucusu olan Jeff Bezos da yıllardır şirketin CEO koltuğunda görev yapan isim olmuştu. Yıllardır en zengin iş adamları arasına girmeyi başaran ve gelirine sürekli gelir katan Jeff Bezos’tan bugün çok ilginç bir açıklama geldi.

Jeff Bezos CEO koltuğunu bırakıyor

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, bu yaz CEO koltuğundan ayrılacak. Jeff Bezos konuyla ilgili olarak; “Şu anda Amazon’u şimdiye kadarki en hünerli haliyle görüyorum ve bu geçiş için en uygun zaman” ifadesini kullandı.

Jeff Bezos’tan boşalan koltuğa ise Amazon’un bulut bilişim departmanı başkanı Andy Jassy‘nin geçmesi bekleniyor.

 

Firma kurucularının bu tip CEO görevini bırakma olaylarına sık sık şahitlik ediyoruz. Yıllar önce Microsoft tarafından buna benzer bir hamle gelmiş ve Bill Gates CEO görevinden istifa etmişti.

Türkiye’deki şirketlerden farklı olarak çalışan ve bu yüzden dünya devi olan bu şirketler, aslında kurucuları tarafından yönetilmiyor. Bir genel kurul oluyor ve orada alanın kararlar geçerli oluyor. Hatta buna en net örneği Apple’ı kuran Steve Jobs‘ın Apple’dan atılmasını gösterebiliriz. Başarılı her firmanın temelinde bireyselcilik değil şirketçilik yatıyor.

SpaceX TURKSAT 5A uydusunu uzaya fırlattı! Uydumuz yörüngede!Güncel Apple Microsoft

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Jeff Bezos Amazon’dan ayrılıyor!

Teknoloji

7/02/2021 | Yorum Yok | 125 | Sercan Çakmak