Açık dünya Star Wars oyunu EA tarafından iptal edildi!

Kotaku’nun haberine göre, Electronic Arts hikaye odaklı, tek oyunculu yeni Star Wars oyununu iptal etti. Bir zamanlar Visceral Games bünyesinde geliştirilmekte olan oyun, sonrasında Uncharted serisinin yönetmeni Amy Hennig’in öncülüğünde geliştirilmeye devam ediyordu.

Haziran ayında ünlü yönetmen EA’yı kendi stüdyosunu oluşturmak için terk ettiğini ve projeyi bıraktığını açıklamıştı. 

Şimdi, Kotaku’dan Jason Schreier’ine göre EA, resmi olarak iptal etmesine rağmen, bunun şimdi patlak vererek basına yansıdığını düşünüyor. EA ise bu konu hakkında hala açıklama yapmaktan kaçınıyor. 

Açık dünya Star Wars oyunu EA tarafından iptal edildi!

Haberin yayılması ile beraber sosyal medyadan EA ekibine karşı tepkiler çığ gibi yükseliyor. Disney’in marka lisansını EA gibi bir markaya teslim etmesini yanlış bulan oyuncular, reddit üzerinden hakların geri alınması için de bir kampanya başlatmış durumda.

Açıkçası tüm bu olayların patlak verdiği nokta LucasArt gibi kaliteli Star Wars oyunları üreten ekibin tamamen kapatılması ile başladı. 2013 yılında Disney’in lisansı EA’ya vermesi ile beraber işler rayından çıktı. Bakalım EA gelen bu tepkilerin ardından nasıl bir yol izleyecek hep beraber bekleyip göreceğiz.

Nintendo Rusya Başkanı Yasha Haddaji hakkında soruşturma!Oyun

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Açık dünya Star Wars oyunu EA tarafından iptal edildi!

Teknoloji

17/01/2019 | Yorum Yok | 276 | Sercan Çakmak