Google çalışanları ayaklandı!

Google çalışanları, şirketteki cinsel taciz ve suistimal şikâyetlerinde taciz iddiasını açıklayan kişi ve kişiler hakkında tutanak tutulmasını zorunlu kılan kuralı protesto etmek için bugün sosyal medyadan bir kampanya başlattılar.

Şirketin çalışanları, zorunlu tahkime son etiketiyle Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformlarından şirketin cinsel taciz ve eşitsizlik politikalarını protesto ediyor.

Buna ek olarak Google, cinsel taciz, ayrımcılık ve suistimal gibi iddialar karşısında, çalışanların dava açmaları yerine sorunun şirket içinde çözülmesini zorunlu kılıyor. Protestoyu düzenleyenler ise şirketin iş sözleşmelerinden zorunlu tahkime gidilmesini gerektiren maddeyi tamamıyla kaldırmasını talep ediyor.

Google çalışanları ayaklandı!

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Google ofislerindeki binlerce çalışan sokaklara dökülmüş ve şirketin cinsel taciz ve eşitsizlik politikalarını protesto etmişti. Protestoların ardından Google, bu anlaşmayı zorunlu kılmayı durduracağını belirtmiş ve diğer büyük teknoloji şirketleri de benzer kararlar almıştı.

Ancak kampanyayı düzenleyenler Google ve Facebook’un yeni çalışanlarına imzalamaları için hala güncellenmemiş eski sözleşmeyi gönderdiklerini savunuyor.

Google Asistan daha da akıllanıyor!Mobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Google çalışanları ayaklandı!

Teknoloji

17/01/2019 | Yorum Yok | 280 | Sercan Çakmak