Yakın Gelecekte Futbol Maçları, Hologram Olarak İzlenebilir

Birçok futbol sever 14 Haziran’da başlayacak 2018 Dünya Kupası için hazırlıklarını yapmaya başladı. Gerek kupa maçlarını izlerken çağrılacak arkadaşlar, gerek televizyon karşısında yenilecek aperatifler şimdiden belirlendi. Bu tür bir hazırlığı hayal edemeyeceğiniz bir noktaya getiren Washington Üniversitesi araştırmacıları, önümüzdeki yıllar içerisinde spor müsabakalarını düz bir zemin üstünde 3 boyutlu olarak izlememize olanak sağlayacak.

Televizyondan çok daha ucuza mal edileceği düşünülen bu teknoloji; AR teknolojisi ve makine öğrenme teknolojisinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanarak, futbol, basketbol ya da herhangi bir stadyumu uygun ölçeklerle evimize kadar getirebilecek.

BBC’den 2018 Dünya Kupası’na Özel Halı Dokumalı Reklam Filmi

Geliştirmenin içeriğine baktığımızda ise araştırmacılar, 2 boyutlu futbol görüntülerini Microsoft’un Hololens’inin yardımıyla 3 boyutlu hale getirerek, makine öğrenme algoritmasının desteği ile bizlere eşsiz bir performans vadediyor.

Hologramsoccer ilk etapta canlı yayın yerine Youtube’da yayınlanan eski maçları kullansa da son olarak EA Sports’un FIFA 2018 oyunu üstünde denemeler yaparak öğrenebilen algoritmasını geliştirmeyi başardı. Bu teknolojinin, geliştirme anlamında atması gereken adımlar olsa da şu ana kadar mükemmel bir şekilde ilerlediğini belirtmek gerekiyor. Büyük bir ihtimalle önümüzdeki senelerde bu teknolojinin adını çok daha fazla duyma fırsatına erişeceğiz. Kim bilir, belki de bir sonraki Dünya Kupası geldiğinde bu teknoloji evlerimize dahi girebilir.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Yakın Gelecekte Futbol Maçları, Hologram Olarak İzlenebilir

Enteresan Haberler

16/06/2018 | Yorum Yok | 202 | sercan5252