Türkiye’nin En Uzun İsimli Adamından, Kızına 43 Harflik İsim

Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları ismini ilk duyduğunuzda bir futbol takımının defans beşlisinden bahsediliyor zannedebilirsiniz ancak bahsi geçen isim tamamiyle gerçek. Şu sıralar Denizli’de yaşayan 41 yaşındaki Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları, isminin hikayesi de bir hayli ilginç. Takvimler 1977’yi gösterdiğinde, aile üyeleri arasında isim yüzünden çıkan bir anlaşmazlık sonucu tüm aile üyelerinin koyduğu isimler ile nüfus memurluğuna müracaat edildi. Nüfus memurunun 3 gün süren direnişi kırıldığında ise Türkiye’nin en uzun isimli adamı bugünkü ismini aldı.

Pasaport ve Ehliyet İşlemlerine Artık Nüfus Müdürlüğü Bakacak!

Tahmin edebileceğiniz üzere Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları, ismi sebebiyle hayatı boyunca okulda, sınavda, bankada, askerde sorunlar yaşadı. Türkiye’nin en uzun ismine sahip adamı, baba olduğunda ise bu ünvanı kızıyla paylaşmak istemiş olacak ki, kızına da tam 43 harften oluşan bir isim koymuş.

Birbirinden Önemli Dünya Şehirlerinin İsim Anlamları Ne?

Haşim Ahmet Abdülbaki Buğra Bahadır Nebioğlulları’nın 2007 doğumlu kızı Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları, “Ailede herkes farklı bir isim koymuş. 36 tane isim olmuş ancak 6 tane isim yazabilmişler. Sınavlarda ismimi yazarken zorlanıyorum. Aybike yazıp, üç nokta koyuyorum, sonra soy ismimi yazıyorum” sözleri ile babasının yaşadığı sorunları şimdiden yaşamaya başladığını itiraf etti. Fakat yine de babasının kızına koyduğu bu ismi bir armağan olarak kabul edebiliriz, zira Haşim Ahmet Abdülbaki Buğra Bahadır Nebioğlulları, Türkiye’nin en uzun isimli insanı ünvanını kızıyla paylaşma kararını yıllar önce vermiş.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Türkiye’nin En Uzun İsimli Adamından, Kızına 43 Harflik İsim

Enteresan Haberler

12/06/2018 | Yorum Yok | 303 | Sercan Çakmak