Turkcell aboneleri ücretsiz Hotspot nasıl yapabilir?

Turkcell‘in aldığı bir kararla 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren mobil data paketlerini başka cihazlarla paylaşmak ücretli hale geldi. Hotspot adı verilen bu özelliği ücretsiz olarak kullanmanın yolu da bulunuyor. Turkcell‘in Hızlı Giriş adını verdiği özelliği kullandığınızda cepte mobil paylaşım için ücret ödemiyorsunuz. Ancak bu işlemi yapmadan internet paylaşımı yaparsanız 9 TL ödemeniz gerekiyor. 

Turkcell aboneleri dikkat: Hotspot ücretli oldu!

Bu yüzden eğer Turkcell abonesiyseniz ve cepten internet paylaşımı yapacaksanız öncelikle Hızlı Giriş sistemini kullanmanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:

Cep telefonununuz Ayarlar bölümünden ‘Kişisel Erişim Noktası’ menüsünü açın.
Bu işlemi yaptığınızda size kısa mesaj gelecek. Bu mesajın içinde bir link yer alıyor. Bu linke 10 dakika içinde tıklamanız gerekiyor. Linke tıkladığınızda açılan sayfada Hızlı Giriş menüsünü göreceksiniz. Buraya cep telefonunuzu yazmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından açılan ekrandan onay verip yeni bir kısa mesaj ile gelen şifreyi girmeniz yeterli olacak.

Bu işlemleri yaptıktan sonra hotspot hizmetini ücretsiz olarak kullanmaya başlıyorsunuz. Eğer bu işlemi yapmazsanız 9 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Bu işlem sadece Turkcell aboneleri için geçerli olduğundan Türk Telekom ve Vodafone abonelerinin özel bir işlem yapmasına gerek yok. Bu iki operatör için hotspot yani mobil internet paylaşımı ücretsiz olarak kullanılıyor.

Türk Telekom Turkcell

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Turkcell aboneleri ücretsiz Hotspot nasıl yapabilir?

Nasıl Yapılır?

10/10/2020 | Yorum Yok | 162 | Sercan Çakmak