Sony Anthem oyuncularına konsol iadesi yapıyor!

EA çatısı altında BioWare tarafından geliştirilen aksiyon macera oyunu Anthem, büyük beklentiler içerisinde çıkışını gerçekleştirmiş ancak beklenildiği kadar kaliteli bulunamamıştı. Sıkıntılar ile çıkış yapan oyun Sony‘nin iade işlemleri başlatmasına sebebiyet verdi. 

Sony Anthem oyuncularına iade yapıyor!

Reddit sayfası üzerinde oyuncular uzun bir süredir PlayStation 4 sürümünde yaşanan aksaklıkları tartışıyordu. Hatta Terry2Take takma isimli bir kullanıcı, oyunun PS4’ü tamamen kapatma gibi problemi dahi olduğunu iddia etti. Anthem sebebiyle PS4’ün kendini kapatmasının ardından tekrar açılmadığı, oyunu tekrar açmak için güç kablosunu çıkarmak ve bir süre sonra geri takmak gerektiğini belirtti.

Bu sorunların ardından Sony’nin geri ödeme yapmaya başladığı iddia edildi. Birçok şikayet gelmesi üzerine şirketin, “hiç soru sormadan” geri ödeme taleplerini kabul ettiği de verilen bilgiler arasında. Bir başka Reddit kullanıcısı ise “bozuk oyunlarda” geri ödemenin daha hızlı yapıldığının altını çizerek, Sony’nin müşteri hizmetleriyle kısa bir konuşma sonrasında parasını geri alabildiğini ifade etti.

Konuyla ilgili olarak Sony resmi bir açıklama yapmasa da yurtdışında bu tarz bir ücret iade işleminin yapıldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şimdilik Türkiye’de bu tarz bir durumun olmadığını da belirtelim. 

Bu yaşanan olaylarından ardından oyunun üreticisi olan BioWare firmasının nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor. Ancak görünen o ki Anthem beklenen ilgiyi görmedi ve kullanıcılar tarafından sıkıntılarla karşılanan bir oyun oldu. 

Fortnite Apex Legends’ı geride bıraktı!Oyun

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Sony Anthem oyuncularına konsol iadesi yapıyor!

Teknoloji

7/03/2019 | Yorum Yok | 327 | Sercan Çakmak