Sonunda kripto paralara düzenleme geliyor

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bazı kripto para borsaları faaliyetlerini haber vermeden durdurmuş ve ardlarında onbinlerce mağdur insan bırakmışlardı. Buna yönelik olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem de bir düzenleme sinyali verdi.

Ertem bir düzenlemenin gerektiğini ve bu konuda Merkez Bankası, MASAK ve SPK‘nın birlikte çalışmakta olduğunu belirtti. Kurulacak borsalarda sermaye yeterlilikleri ve lisanslamaların olması gerektiğini ileten Ertem iktisatçı ve hukukçuların bu konuyu rahatlıkla çözebileceğini söyledi.

 

Thodex olayı ile ilgili de konuşan Ertem kripto para borsalarındaki kripto para cüzdanlarının şifrelerinin borsaların elinde değil, kullanıcıların elinde olması durumunda bu tip mağduriyetlerin yaşanmayacağını da sözlerine ekledi.

Son olarak kripto paraların dünyanın gerçekliği olduğunu ve bizim de bu gerçekliği kabul ederek küresel tarafı takip edip kendi ekonomi sistemimize uygun şekilde kripto paralarla barışık bir piyasa düzenlemesinin gerçekleşmesi gerektiğini savundu.

Kripto paraların daha güvenli bir yatırım aracı olması için sizin aklınıza gelen düzenlemeler nelerdir? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Türkiye’de kripto borsaları batmaya devam ediyor! Şimdi de Bitay battı deniyor!Kripto Para Ethereum Bitcoin Ripple Thodex

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Sonunda kripto paralara düzenleme geliyor

Teknoloji

25/04/2021 | Yorum Yok | 146 | Sercan Çakmak