Rusya yeni nesil savaş uçaklarını geliştiriyor!

Rusya’da geleceğin stratejik bombardıman uçağı geliştiriliyor. Rusya Birleşik Uçak Şirketi (UAC), geleceğin stratejik bombardıman uçağının tasarımına başlandığını duyurdu.

Tu-160M ve Tu-95MC stratejik füze uçaklarının modernizasyonu ve Tu-160M’in yeniden üretime başlamasının ülkenin stratejik nükleer kuvvetlerinin hava kolunu güçlendireceği belirtildi.

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksey Krivoruçko geçtiğimiz temmuz ayında yaptığı açıklamada, yeni stratejik bombardıman uçağının ‘steals’ teknolojileri kullanılarak geliştirileceğini açıklamıştı. 

Uçağın aralıksız 30 saat uçabileceği belirtiliyor. Sovyetler dönemindeki silahlanma hızına emin adımlar ile yaklaşıyor. Zira Rusya, 2006’dan bu yana askeri harcamalarını neredeyse ikiye katladı. 

Rusya yeni nesil savaş uçaklarını geliştiriyor!

Artan bütçenin de etkisiyle Rusya yeni nesil silahlarının geliştirme çalışmalarına da hız verdi. Peki Rusya’nın daha ne gibi yeni nesil oyuncakları var? Sukhoi PAK FA (T-50) Rusya Hava Kuvvetleri’nin modern yüzünün temsilcisi.

Uçak 9G’ye kadar manevra yapabiliyor. Birden fazla LCD ekrana ev sahipliği yapan kokpitteki pilot  bilgileri kaskındaki ekrandan da anında görebiliyor. Uçağın motoru, T-50’nin Mach 2.0 hızına çıkmasını sağlıyor. 

Rusya Soğuk Savaş’tan kalma termo nükleer füzelerini de yeniliyor. Bakalım Rusya halay ettiği o askeri güce ulaşabilecek mi hep beraber bekleyip göreceğiz.

NASA’dan Rusya açıklaması!Bilim & Teknik

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Rusya yeni nesil savaş uçaklarını geliştiriyor!

Teknoloji

9/11/2018 | Yorum Yok | 231 | Sercan Çakmak