RTÜK’ten Spotify’a ikinci uyarı!

Yakın zaman önce internet üzerinden yayın yapan platformların RTÜK denetimine girmesi sonucunda uyarı alan Spotify, lisans başvurusunu hala yapmadığı bilinenler arasında. Spotify lisans başvurusunu son ana kadar bekletecek gibi duruyor. 

RTÜK’ten Spotify’a ikinci kez uyarı!

Geçtiğimiz günlerde RTÜK tarafından uyarılan Spotify, lisansı olmadığı ve 72 saat içinde başvuru yapması gerektiği bildirilmişti. Bunun üzerinden yaklaşık bir hafta geçmesine rağmen Spotify hala lisans başvurusu yapmış değil. Bunun üzerine RTÜK72 saat kararını tekrar hatırlattı ve 3 aylık lisans ücretinin de ödenmesi gerektiğini belirtti. 

Kurul’dan yapılan açıklamada, 6112 sayılı radyo ve televizyonların kuruluş ve yayın hizmetleri hakkındaki kanunca, yayın hizmetlerinin internet ortamında sunumu ile hakkında yönetmeliğe suç duyurusunda bulunabileceğini belirtti. Spotify, 72  saat içinde başvurusunu yapmadığı taktirde, online müzik platformunun Türkiye’de yayınları son bulabilir. 

 

Geçtiğimiz hafta çıkarılan bu karar ile sitemizde yapılan diğer ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz. Yakın zaman içinde Spotify‘ın ülkemizde yasaklanması durumunda siz hangi müzik platformlarına yönelmeyi düşünürsünüz? Eğer Spotify lisans başvurusunda bulunmazsa, benzer platform arayışlarında olmamız kaçınılmaz gibi gözüküyor. Fikirlerinizi ve müzik platformu önerilerinizi yorumlarda bizlerle ve diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Android cihazları etkileyen fidye yazılımı tespit edildi!Mobil Spotify

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

RTÜK’ten Spotify’a ikinci uyarı!

Teknoloji

18/10/2020 | Yorum Yok | 164 | Sercan Çakmak