Robot Spot Mini dans ediyor!

Dünyanın en büyük robot geliştiren şirketlerinden biri olan Boston Dynamics yayınladığı yeni bir video ile robot köpek Spot Mini’lyi dans ettirdi.

Robot Spot dans ediyor!

Robot Spot, hazırlanan bir dakikalık videoda Mark Robson’un ft. Bruno Mars ile birlikte seslendirdiği Uptown Funk müziği eşliğinde dans ediyor.

Şirin ve akıcı hareketler yapan robot Spot Mini’nin bunları programlanarak mı yoksa spontan olarak mı yaptığı bilinmiyor. Ancak videonun çok eğlenceli olduğu da bir gerçek. Gerçekçi hareketler yapan ve giderek insana benzemeye başlayan Spot, videonun sonunda artistik hareketlerle kadrajdan çıkıyor. 

İşte Robot Spot Mini‘nin dans ettiği o eğlenceli video:

Spot Mini seri üretime geçecek

Boston Dynamic yaptığı duyuru ile SpotMini‘nin önümüzdeki yıldan itibaren 1000 adet üretileceğini duyurdu. Üretim 2019 yılının Temmuz ayından itibaren başlayacak.

25 kilogram ağırlığı bulunan SpotMini, bir ofis ya da evde rahatlıkla kullanılabilecek. 90 dakika içinde şarj olabilen SpotMini, merdivenlerden inip çıkabiliyor, önüne çıkan engelleri rahatlıkla aşabiliyor. Birçok görevi yerine getirebilen robot köpek, üzerindeki kameralar yardımı ile bulunduğu artamı tanıyabiliyor.

Boston Dynamics yılda 1000 robot köpek üretecekGüncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Robot Spot Mini dans ediyor!

Teknoloji

18/10/2018 | Yorum Yok | 299 | Sercan Çakmak