Riot Games cinsiyetçilik suçundan mahkemede!

Geçtiğimiz aylar, cinsiyetçilik suçlamaları ile gündeme gelen Riot Games, yine benzer bir durumdan ötürü gözleri üzerine çekmeyi başardı. Firmanın eski çalışanlarından birisi tartışmaları mahkemeye taşıdı ve firmaya dava açtı. 

Ortaya çıkan detaylar ise açıkçası insanın sinirlerini bozacak cinsten. Riot Games toplantılarında cinsiyetçi bir firma kültürünün yaşatıldığı, baskın sese sahip erkek çalışanların sözlerine öncelik verildiği, kadınlarla ilgili hayata geçirilmesi amacıyla tasarlanan promosyonların şirket tarafından reddedildiği ve şirketteki kadın çalışanların aşağılandığı çalışanlar tarafından onaylandı.

Riot Games’in cinsiyetçilik ile başı dertte!

Sadece bunlarla da sınırlı değil iddialar. Kadın çalışanların maaşları bile erkeklere oranla oldukça düşük seviyede. Çalışanların ise sadece tek bir talebi var şirketten; ”eşitlik”. Şirket içi olan olaylar dizesi ise mahkemeye tam olarak 42 sayfadan oluşan bir dosya ile teslim edildi. Kim bilir daha ne gibi detaylar mevcut şirket içerisinde.

Şirket içerisinde yaşanan tecavüz iddialarını konu içerisine dahil etmek bile istemiyorum açıkçası. Şirket bu iddialar hakkında karalama çalışması demekten öteye gitmiyor ama bu konuda sessiz kalmayan çalışanları da işten atmak konusunda oldukça gürültülü bir yol izlediği gerçek. 

Peki ya siz bu konuda hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Battlefield 5 ne zaman ön yüklemeye açılacak?Oyun

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Riot Games cinsiyetçilik suçundan mahkemede!

Teknoloji

9/11/2018 | Yorum Yok | 384 | Sercan Çakmak