OPPO’nun ilk 5G akıllı telefonu 5G CE testlerini geçti!

OPPO’nun MWC 2019’da tanıtılan 5G akıllı telefonu, gelişmiş telekomünikasyon arayüzlerine sahip elektronik cihazların test edilmesi ve sertifikalandırılmasını sağlayan CTC advanced GmbH tarafından CTC sertifikasını aldı.

OPPO’nun ilk 5G akıllı telefonu 5G CE testlerini geçti!

OPPO’nun 5G modeli, CTC tarafından onaylanan ilk çoklu frekans, çoklu mod ve çoklu EN-DC kombinasyonuna sahip 5G akıllı telefon oldu. Ürün aynı zamanda n78 olarak adlandırılan, daha fazla ülkeye ve bölgeye uygulanabilen daha fazla bant kombinasyonu ve bant genişliği özelliklerini barındırıyor. 

Sertifika, Avrupa’da 5G akıllı telefonunun ticari olarak piyasaya sürülmesi sürecinde önemli bir adım oldu. Böylece OPPO 5G cihazının, kablosuz, elektromanyetik uyumluluk, sağlık ve güvenlik gibi alanlarda Avrupa pazarlarına girmek için gereken AB gereklilikleriyle uyumlu olduğu doğrulandı.

OPPO Küresel Başkan Yardımcısı ve Yurtdışı Pazarlar Başkanı Alen Wu şunları söyledi: “Bu OPPO için 5G’nin geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşıdır. Devam eden teknolojik yenilikler sayesinde, 5G akıllı telefonun ticarileştirilmesinin gerçekleşmesi için yoğun bir şekilde hazırlık yapıyoruz.

OPPO, tüketicilerin 5G’ye daha yakın olmalarını sağlayacak Sporton gibi güçlü ortaklarla sürekli olarak iş birliğini yapmayı dört gözle bekliyor. ” 

Sporton International Operasyon ve Mühendislik Şefi Bay Ivan Xie ise “Zorlu testler sırasında OPPO’nun 5G akıllı telefonunun olağanüstü performans gösterdiğini gördük. Sonuçlar OPPO’nun teknolojik kabiliyetinin, kullanıcılar ve sektör için sunduğu harika teknolojilerin bir kanıtıdır.

Sporton olarak, kablosuz iletişim konusundaki zengin tecrübemize dayanarak, 5G bağlantısının geleceği için OPPO ile iş birliğine devam edeceğiz ” dedi. 5G teknolojisinde öncü olan OPPO, kısa süre önce dünya çapında 5G ürünlerinin ve hizmetlerinin ticarileşmesini hızlandırmak için birkaç operatör ortağıyla “5G Landing Project”i başlattı.

OPPO, ilk 5G akıllı telefonunu 2019’un ilk yarısında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Oppo AX5s duyuruldu!Mobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

OPPO’nun ilk 5G akıllı telefonu 5G CE testlerini geçti!

Teknoloji

25/03/2019 | Yorum Yok | 359 | Sercan Çakmak