Okullar kapanacak mı? Ziya Selçuk açıkladı!

Türkiye’de koronavirüs vaka sayılarının 7.000 bandına inmesi ile normalleşme süreci başlamış ve bu süreçte okullar dahil neredeyse her yer açılmıştı. Mesafe ve hijyen kurallarına uyularak normalleşmemiz kısa sürecek gibi görünüyor. 55.000 vaka sayısı ile her gün dünya rekoru kırmaya başladığımız bugünlerde okullar kapanacak mı sorusu gündeme geldi. Ziya Selçuk da bu konu hakkındaki sessizliğini bozdu.

HaberTürk’e konuşan Ziya Selçuk, okulların kapatılıp uzaktan eğitime geçmek için çalışmalarının olduğunun sinyallerini verdi. Vaka sayılarındaki absürt artış sonrası okulları tekrardan uzaktan eğitime geçirmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile değerlendirme yapıldığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kararın önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtti.

Ziya Selçuk konu ile ilgili olarak; “2 Mart’tan itibaren yerinde karar dönemine geçilmişti. Valilikler tedbirlerini iller seviyesinde alıyor. 9 il hariç ortaokul ve liseler eğitim öğretimde bir kapanma söz konusu oldu. Yalova, Eskişehir gibi ilkokullarda da kapanma oldu. İller kendi durumunu dikkate alarak ona göre karar verme sürecini hayata geçiriyorlar. Önümüzdeki süreç elbette kabine toplantılarında sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında tümüyle değerlendiriliyor. Durum Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’yla değerlendiriliyor. Önümüzdeki hafta da bu tür değerlendirme Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hayata geçecek.” açıklamasını yaptı.

 

Perşembe günü düzenlenmesi beklenen Bilim Kurulu toplantısı, Pazartesi gününe ertelenmişti. Muhtemelen Pazartesi akşamında Cumhurbaşkanımız tekrardan TV karşısına geçecek ve yeni tedbirleri açıklayacak. Gelen bilgilere göre yine sert tedbirler bizleri bekliyor olacak. Çünkü tüm uyarılara, ceza ve yaptırımlara rağmen kimsenin bunlara uymadığı ortada. 55.000 vaka sayısı ile dünyada birinci sırada yer almamızın bakalım nasıl bir geri dönüşü olacak?

Cumhurbaşkanı beklenen açıklamayı yaptı! Normalleşiyoruz!Güncel Koronavirüs

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Okullar kapanacak mı? Ziya Selçuk açıkladı!

Teknoloji

10/04/2021 | Yorum Yok | 203 | Sercan Çakmak