Microsoft Türkiye Albayrak davası ile ilgili açıklama yaptı

Albayrak Grubu tarafından açılan bir davada, Microsoft, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemi hizmeti aldığı Microsoft’a şirketi bulut sistemi kullanmaya mecbur ettiği gerekçesi ve üretim sürecinde kesinti yaşattığı iddiası ile dava açmıştı.

Microsoft Türkiye Albayrak davası ile ilgili açıklama yaptı

Konuyla ilgili olarak Microsoft Türkiye cephesinden de bir açıklama geldi. İşte Microsoft Türkiye’nin yayınladığı açıklama:

Albayrak Grubu davasına ilişkin Microsoft Türkiye reaktif açıklaması

Albayrak Grubu’nun Microsoft’a karşı açtığını beyan ettiği davayla ilgili medya kanallarında yansıma bulan haberlere ilişkin açıklamamızı aşağıda bilgilerinize sunarız.

Değerli basın mensubu,

Microsoft, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde yürürlükteki yasalara ve düzenlemelere saygı duyar; sözleşmelerden doğan yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getirir.

Bulut bilişim hizmetlerinden faydalanan kullanıcıların mahremiyetini koruma yükümlülüğünü son derece ciddiye alan Microsoft’un, kullanıcı onayı olmaksızın verileri işlemesinin, kullanmasının ya da paylaşmasının hiçbir koşul altında kesinlikle yapılmadığını vurgulamak isteriz.

28 yılı aşkın süredir Türkiye’de yürüttüğü faaliyetlerle küçük işletmelerin üretkenliğine; büyük işletmelerin rekabet gücüne ve kamu sektörünün verimliliğine katkı sağlayan Microsoft Türkiye, milli yazılım ekosisteminin gelişiminde de önemli bir rol üstlenmektedir. Bugün 300 çalışanıyla global teknoloji arenasında ülkemizi gururla temsil eden Microsoft Türkiye, ülkemizde bireylere ve kurumlara daha fazlasını başarabilmeleri için güç katma misyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

İlgili haberde yer verilen iddialara karşı tüm haklarımızı saklı tuttuğumuzu bildirir; kamuoyunun bilgisine saygılarımızla arz ederiz.

Türkiye tepki gösterdi Microsoft işine son verdi!Güncel Microsoft

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Microsoft Türkiye Albayrak davası ile ilgili açıklama yaptı

Teknoloji

11/01/2021 | Yorum Yok | 228 | Sercan Çakmak