iOS 12’yi hemen yükleyin!

Apple dün başlayan WWDC etkinliğinde yeni işletim sistemi sürümü iOS 12‘yi de duyurdu. İlk etapta sadece geliştiricilerin kullanabileceği iOS 12‘nin Beta sürümü birçok yenilik ve güncelleme içeriyor. Bu güncellemeyi geliştirici hesabı olmayanlar da farklı bir yöntemle olsa da kullanabiliyor. Eylül ayından itibaren uyumlu tüm Apple cihazlarında kullanılabilecek olan Beta sürümü için beklemek istemeyenler için iOS 12‘nin nasıl yüklenebileceğini anlatıyoruz.

Öncelikle iOS 12‘nin Beta aşamasında olduğunu ve bazı sorunlar içerebileceği konusunda uyarıda bulunalım. Ayrıca yüklediğiniz cihazınızı sıfırlamak zorunda kalacağınızı bu da verilerinizin silineceği anlamına geleceğini belirtelim. Bu yüzden iOS 12‘yi yüklemeden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Öte yandan iOS 12 Beta sürümü sadece belli Apple cihazlarıyla çalışıyor. Bunlar iPhone 5S ve üzeri iPhone modelleri, tüm iPad Air ve iPad Pro modelleri, 5. nesil iPad, iPad Mini 2 ve üzeri modeller ve 6. nesil iPod Touch olarak sıralanıyor.

Geliştirici hesabı olmadan iOS 12 nasıl yüklenir?

  • İlk olarak buraya tıklayarak mevcut iOS cihazınıza geliştirici hesabını yükleyin. Ardından ‘iOS 12 download’ butonuna tıklayarak iOS 12’nin beta sürümünü indirin ve yükleyin.
  • ‘Yükle’ butonuna tıkladığınızda iOS sizden önce şifre, daha sonra ise onay isteyecek. Şifrenizi girin ve yükleme işlemini onaylamanız gerekiyor.
  • Cihazınızı bir kere yeniden başlatmanız gerekecek. Sonra bir kez daha. Yeniden başladığında Ayarlar’dan yazılım güncellemesine giderek güncellemeyi kontrol edin. iOS 12 güncellemesinin geldiğini göreceksiniz. Güncellemenin boyutu cihazdan cihaza farklılık gösterse de GB boyutunda olacağını söyleyebiliriz.
  • Güncelleme indiğinde yükleme butonu karşınıza çıkacak. iOS yükleme işlemini tamamlayacak ve cihazı yeniden başlatacak. İşlem tamamlandığında iOS 12’yi denemeye başlayabilirsiniz.

iOS 12 çıktı! İşte özellikleriYazılım

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

iOS 12’yi hemen yükleyin!

Nasıl Yapılır?

26/08/2018 | Yorum Yok | 279 | Sercan Çakmak