iOS 12 bizlere neler sunuyor? (Video)

Yaptığı donanım duyurularıyla teknoloji dünyasının gündemine oturan Apple, donanımlarına eşlik edecek olan iOS 12 işletim sistemini geçtiğimiz günler kullanıcıların beğenisine sundu. Peki iOS 12 kullanıcılara ne gibi özellikler sunuyor? 

Apple’ın iOS 11’e oranla yüzde 40 daha hızlı çalıştığını iddia ettiği iOS 12, eski model cihazlarda önemli bir performans artışı sağlamanın yanı sıra ARKit 2 ile birlikte gelen  artırılmış gerçeklik konusunda da önemli bir güncelleme olmayı başarıyor.

Beta sürümler ile yapılan testlerde iOS 12 ile yüzde 40’a varan bir açılış hızı (iPhone modelleri için) olduğu görülüyor. Ayrıca kullanım sırasında da performans artışı hissediliyor. 

iOS 12 ile gelen Pil Sağlığı özelliği ile pilin o anki durumunu ve pil tüketen uygulamaları görebiliyorsunuz. Android’de uzun süredir olan bu özellik sonunda iOS’a da geldi. Yeni işletim sistemi ile gelen Siri Kısayolları özelliği ile sesli asistana daha karmaşık ve dolaylı komutlar verebiliyorsunuz. Bu yeni özellik de iOS 12 ile birlikte geliyor.

FaceTime uygulamasını da es geçmemek gerek tabii ki. Normalinde sadece iki kişinin görüntülü konuşma yapabildiği FaceTime, artık toplamda 32 kişiye kadar destek sağlamakta. Arkadaş grupları için oldukça makul bir sınır. iOS 12’nin belki de en ilgi çeken özelliklerinden biri de Memoji.

Memoji ile Apple kullanıcılara kendi emojilerini tasarlama ve kullanma imkanı sunuyor. Bu sayede herkes kendine benzeyen Memojiler üretebiliyor. Bu özellik hali hazırda Samsung modellerinde mevcut. Şimdi ise Apple kullanıcıları da bu özellikten yararlanabilecek. 

iOS 12 bizlere neler sunuyor? 

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

iOS 12 bizlere neler sunuyor? (Video)

Teknoloji

24/09/2018 | Yorum Yok | 263 | Sercan Çakmak