İnternet fenomeni için 53 yıla kadar hapis istendi!

Telefonla aradıkları kişileri dolandırdıkları iddia edilen aralarında sosyal medya üzerinden şarkıları paylaşılan Seda Tripkolic olarak tanınan şarkıcı Seda Sular’ın da aralarında bulunduğu 12 tutuklu sanığın “dolandırıcılık” ve “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” suçlarından cezalandırılması istemiyle dava açıldı.

Sular’ın dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma suçlarından 16 yıldan 53 yıla, diğer 11 sanığın da aynı suçlardan ayrı ayrı 7 yıldan 66 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, telefon dolandırıcılığı iddiasıyla mayısta yapılan operasyonda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan 12 kişi hakkındaki soruşturmayı tamamlayarak, iddianame hazırladı.

İddianamede, hedef kişiyi tespit ettikten sonra kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtan sanıkların, iki ayrı taktik uyguladığı anlatıldı. 

Bazı müştekilere “Soygunda parmak iziniz çıktı.”, bazılarına da “Hesabınızdaki paraların FETÖ tarafından kullanıldığı belirlendi.” denildiği aktarılan iddianamede, korkuya kapılan kişilerin de paraları gönderilen kuryelere teslim ettiklerinin belirlendiği kaydedildi.

İnternet fenomeni için 53 yıla kadar hapis istendi!

İddianamede elde edilen para ve ziynet eşyalarının Seda Sular’a ulaştırıldığı, yüzde 6 komisyon alan Sular’ın da paranın geri kalan kısmını kendi banka hesabı üzerinden Şanlıurfa’daki örgüt liderine havale ettiği belirtildi. İddianamede, aralarında Prof. Dr. Cevat Çapan’ın da bulunduğu 5 kişi müşteki olarak yer aldı.

Sanıkların Prof. Dr. Çapan’ı telefonla arayarak “Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğünden arıyoruz.” dedikleri belirtilen iddianamede, sanıkların Çapan’ın daha önce dolandırıcıların hedefinde olduğunu bildikleri ifade edildi. İddianamede, sanıkların Sivas’ta da bir kişiyi bir milyon lira dolandırdıklarının telefon dinlemelerinden anlaşıldığı, ancak söz konusu kişinin kim olduğunun belirlenemediği kaydedildi.

İddianamede, Seda Sular’ın “dolandırıcılık” ve “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” suçlarından 16 yıldan 53 yıla, diğer 11 sanığın ise aynı suçlardan ayrı ayrı 7 yıldan 66 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Çiftlik Bank benzerleri milyonlarca TL topladıİnternet

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

İnternet fenomeni için 53 yıla kadar hapis istendi!

Teknoloji

13/12/2018 | Yorum Yok | 265 | Sercan Çakmak