Elektronik eşyada taksit sayısı düşürüldü

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK aldığı yeni bir kararla mobilya, kuyum ve elektronikte taksit sayısını düşürdü.

Elektronik eşyada taksit sayısı düşürüldü

Ekonomi ile ilgili kararlar ile elektronik eşya alımlarında belli oranlarda taksit uygulanıyordu. BDDK tarafından alınan karar ile bazı kategorilerde yapılan düzenleme ile taksit sayıları daha da düşürüldü.

Buna göre kredi kartında taksit sayısının; basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda 8 aydan 6 aya, fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasına kadar olan televizyon alımları hariç elektronik eşya alımlarında 6 aydan 4 aya, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında 18 aydan 12 aya indirilmesine karar verildi.

Yani bugüne kadar televizyon hariç elektronik eşya alımlarında uygulanan kredi kartına 6 aylık taksit sayısı 4 aya indirilmiş oldu. Mevcut durumda elektronik cihazların bazı kalemlerinde bireysel kredi kartlarına zaten taksit yapılamıyordu. Kurumsal kredi kartları ise telefon gibi normalde taksit uygulanamayan kategorilerde taksitli satış için kullanılıyordu.

Bu yeni düzenleme ile taksitle alınabilen her türlü elektronik eşyada en fazla taksit sınırı 6 ay olacak.

Android telefon kullanıcılarına güzel haber!Mobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Elektronik eşyada taksit sayısı düşürüldü

Teknoloji

26/12/2020 | Yorum Yok | 219 | Sercan Çakmak