Bill Gates Microsoft’tan neden ayrıldı? Duyunca şok olacaksınız!

Teknoloji dünyasının öncü isimlerinden olan Bill Gates, 1975 yılında kurduğu firması Microsoft’tan ayrılma kararı almıştı. 2020 yılında Microsoft’tan ayrılan Bill Gates, şu sıralar eşiyle boşanma arefesinde. Boşanma arefesinde olan Gates çifti hakkında bugün ortaya ilginç bir iddia atıldı. Bu iddialar, Bill Gates’in neden Microsoft’tan ayrıldığına işaret ediyor.

Bill Gates yasak ilişkinin kurbanı oldu

Bloomberg News’in haberine göre; Bill Gates, Microsoft’taki kadın bir mühendis ile bir yıldan fazladır yasak ilişki yaşıyormuş. Bu birlikteliği yönetim kurulu üyelerine gündeme getiren mühendis, hukuk firmasıyla 2019’un sonlarına doğru anlaşarak soruşturma başlatmıştı. Bu soruşturma sürerken Bill Gates’in istifa etmesi de büyük tesadüf oldu.

İddialara göre; soruşturma sırasında yönetim kurulu üyeleri Bill Gates’in bu durumdan dolayı şirkette bulunmasının uygun olmayacağına karar verdi. Gates ise soruşturma tamamlanmadan kuruldan ve firmasından ayrılmak için dilekçesini sundu.

 

Bu iddialara ise jet hızıyla yanıt geldi. Bill Gates’in adına konuşan bir sözcü; istifanın bu konuyla ilgisi olmadığını belirtti. Gates’in sözcüsü “Bu 20 yıl önceki bir şeydi ve dostane bir şekilde bitti. Yönetim kurulundan ayrılma kararı bu konuyla ilgili değil. Sayın Gates yardımseverlik faaliyetlerine daha fazla vakit ayırmak istediğini belirtmişti.” ifadelerini kullandı.

Microsoft’un CEO görevini 2000 yılına kadar yapan Bill Gates, 2006 yılında baş yazılım mimarı ve 2014 yılına kadar ise yönetim kurulu başkanı görevinde yer almıştı. Ancak artık Bill Gates, resmi olarak Microsoft’ta çalışmıyor.

Bill Gates ve Melinda Gates boşanıyor!Güncel Microsoft

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Bill Gates Microsoft’tan neden ayrıldı? Duyunca şok olacaksınız!

Teknoloji

23/05/2021 | Yorum Yok | 145 | Sercan Çakmak