Apple’dan tavsiye: Format at düzelir!

Genelde Windows kullanıcılarının aşina olduğu ‘bas formatı düzelir’ mantığı şimdi de Apple’da karşımıza çıkmaya başladı. Apple, telefonlarında kullanılan iOS 14 ve saatlerinde kullanılan watchOS 7 işletim sistemlerinde ortaya çıkan bazı GPS sorunları için ilginç bir öneride bulundu: Formatla düzelir.

Apple’dan tavsiye: Format at düzelir!

Bazı kullanıcılar iOS 14 güncellemesinden sonra akıllı saatlerinde GPS verilerinde sorun olduğunu ve bu yüzden rota bilgisi alamadıklarından şikayet etmeye başlamıştı. Şikayetlerin artması ile beraber konu ile ilgili bir sayfa hazırlayan Apple, adeta ‘abi sen cihazı aç kapa, olmazsa sıfırlarsın’ tadında tavsiyelerde bulundu.

Apple’ın ilgili sayfasında şu çözüm paylaşıldı: Apple Watch’un iPhone ile bağlantısını kaldırın Hem iPhone hem Apple Watch için iCloud üzerinde yedek oluşturun iPhone ve Apple Watch’taki bütün verilerinizi ve içeriklerini silin iCloud’daki yedek dosyasından iPhone ve Apple Watch yedeğini yükleyin

Ancak bu yöntemin de yüzde 100 çalışıp çalışmayacağı bilinmiyor. Benzer bir sorun yaşıyorsanız yedekleme dosyasınız güncel olduğunu kontrol ettikten sonra bu çözümü deneyebilirsiniz. Ama unutmayın: Risk size ait.

iOS 14.2 Beta 2 ile yeni emojiler geliyor!Mobil Apple iPhone

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Apple’dan tavsiye: Format at düzelir!

Teknoloji

10/10/2020 | Yorum Yok | 157 | Sercan Çakmak