Ant-Man Türkiye’de çekiliyor!

Marvel Studios, yaklaşık 10 yıla büyük bir damga vurmayı başardı. Iron Man ile başlayan seri Avengers: Endgame ile sona ermişti. Ancak Marvel, sinemanın ekmeğini daha uzun süreler yiyebilmek için B planını devreye sokmuş ve sevilen karakterlerinin filmlerini çekeceğini açıklamıştı. Ant-Man‘in 3. filmi için kolları sıvayan Marvel, mekan olarak Türkiye’yi tercih etmesi ile dikkat çekti.

Ant-Man Kapadokya’da çekiliyor

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ant-Man‘in yeni filminin Kapadokya’da çekileceğini bugün resmi olarak duyurdu. Nuri Ersoy konuyla ilgili olarak; “Figüranından tutun en üst seviyedeki oyuncu da görev alabiliyor. Yerel prodüksiyon firmaları da iş yapıyorlar. En son çekilen film, 60 milyon dolarlık bütçeli bir film. Yaklaşık 10 milyon doları Türkiye’de harcanıyor. Sanayi sitesindeki ustadan tutun da oyunculara kadar birçok kişi bundan etkileniyor. Şu an ‘Ant-Man’ var, o da Kapadokya dahil birçok bölgede çekiliyor.” ifadesini kullandı.

 

Koronavirüs pandemisinden dolayı birçok sinema filmi maalesef ki ertelenmişti. Pandeminin kontrol altına alınmasının ardından tekrardan çekimlere başlayan Marvel, yeni filmlerini en erken 2022 yılında vizyona sunacak gibi görünüyor. Tabii eğer pandemi tekrardan patlamazsa.

Bakan; Türkiye’de filminginturkey projesini hayata geçirdiklerini de belirtiyor. Bakan bu proje hakkında; “Bu sitenin içinde Sinema Genel Müdürlüğümüzden bir ekip, yabancı yapım firmalarının Türkiye’deki işlemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için çalışıyor. Yurt dışından bilmediğiniz bir ülkeye geliyorsunuz ve çok fazla bürokrasi var. Yurt dışından devamlı sanatçı ve ekipman getiriyorsunuz. İşte bu bürokrasiyi o kadar hızlandırdık ki inanamıyorlar.” açıklamasında bulundu.

Netflix Türkiye için yönetici arıyor!Güncel Koronavirüs

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

Ant-Man Türkiye’de çekiliyor!

Teknoloji

7/02/2021 | Yorum Yok | 188 | Sercan Çakmak