6,5 milyon kişinin bilgileri çalındı!

Türkiye dahil 80 ülkeden kullanıcısı olan online ABD’li moda perakendecisi SHEIN’in siber saldırıya uğrayarak, 6,5 milyon kullanıcısının bilgilerinin çalındığı açıklandı.

SHEIN markası, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu toplam 80 ülkeye online satış yapan bir moda perakendecisi. 2008 yılında kurulan ABD’li moda perakendecisi SHEIN siber saldırıya uğradığını açıkladı. Türkiye’den de pek çok kişinin de alışveriş yaptığı giyim sitesi, yaklaşık 6.5 milyon kullanıcısının kişisel bilgilerinin ve şifrelerinin çalındığını duyurdu.

6,5 milyon kişinin bilgileri çalındı!

Saldırının, bu yılın Haziran ayından Ağustos ayının başına kadar olan sürede gerçekleştirildiği bildirildi. Şirket, kullanıcıların ödeme yaptığı kredi kartlarına ait bilgilerin sistemlerinde depolanmadığını ve bu bilgilerin ele geçirildiğini gösteren bir kanıt olmadığını vurgularken, hackerlerin faydalandığı güvenlik zafiyetlerinin tespit sonrasında ortadan kaldırıldığını dile getirdi.

Saldırının ardından kullanıcılarına şifre değiştirme önerisinde bulunan şirket, etkilenen kesim içinden belli sektördeki kullanıcılara bir yıllık kimlik tehdidi takip hizmeti sunmaya başladıklarını duyurdu. 

Dolunayda suçun artması doğru mu?Güncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

6,5 milyon kişinin bilgileri çalındı!

Teknoloji

29/09/2018 | Yorum Yok | 255 | Sercan Çakmak